1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Yüz Şekline Göre Makyaj Uygulamaları

Yüz Şekline Göre Makyaj Uygulamaları
25 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.804 kez okundu.

Kusursuz bir makyaj yapmak için en önemli detay farklı yüz tiplerine uygun olarak yapılan makyajdır.  Öncelikle yüzünüzün tipini belirledikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak size en uygun makyajı yapabilirsiniz.

1.Oval Yüz Şekline Göre Makyaj:

 

Oval-Yüz-Makyaj

 

Oval yüz en ideal yüz şeklidir. Oval yüz yanaklarda genişleyip cenede incelir. Bu yüz şekline makyaj yaparken en ince nokta loseli çizgilerden kaçınmaktır. Çizgiler olabildiğince yuvarlak uygulanmalıdır.

 

 

 

 

2.Yuvarlak Yüz Şekline Göre Makyaj: 

Yuvarlak-Yüz-Makyaj

 

Yuvarlak yüz şekli makyajı için çene ve elmacık kemikleri ortaya çıkartılmalıdır. Ten rengi fondöten üzerine 2 ton koyu fondöten ile yumuşak görünüm sağlanabilir. Kulağın yüze bitişik olduğu yerden çeneye doğru gölgelendirme yapılabilir. Ayrıca gözler ve kaşlar çekik boyanmalıdır.

 

 

 

 

3.Uzun Yüz Şekline Göre Makyaj:

 

Uzun-Yüz-Makyaj

Uzun yüz şekline göre derin ve canlı bir ifade sağlanabilmesi için yüzdeki düz görüntü giderilmelidir. Ten renginde fondöten kullanılmalı alın ve çene kısmına 2 ton koyu fondötenle yumuşatılmalıdır. Allık yatay bir şekilde elmacık kemiklerinden kulaklara doğru uygulanmalıdır.  Perçem saç modeliyle yüzü daha çok ortaya çıkarmış oluruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git