1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Yeni trend gökkuşağı ve opal renk saç boyası

Yeni trend gökkuşağı ve opal renk saç boyası
16 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.690 kez okundu.

Bugünlerde medyada ve çevremizde bol bol görmeye başladığımız renkli saçlar, günümüzün hiti olacak gibi duruyor. Cesaret isteyen bu renkler koyu ya da açık, rahatlıkla uygulanabiliyor ve uzun süre kalıcı olmadığı için sıkılma riskini de ortadan kaldırıyor. Biz açık pembeye bayıldık ve denedik, sonuç pamuk şekeri gibi oldu!

Siz de saçlarınızda pembe veya diğer renkleri görmek isterseniz, tavsiyelerimize göz atın.

SIRA SİZDE

1. Öncelikle bu renklerin saçta tutması için saçınızın renginin açılması gerekiyor. Eğer pastel bir renk uygulayacaksanız, saçı mümkün olduğunca açmanızı öneririz.

Eğer saçlarınız çok koyu ise mutlaka bir uzman tarafından kademeli olarak açılmasını öneririz.

2. Daha sonra sarı renge çevrilen saçı, alüminyum folyo yardımıyla paketlenmeye hazır hale getirebilirsiniz. Renkli saç boyanızı, saçlara uygulayın ve folyo ile sararak tercih ettiğiniz renk yoğunluğuna göre saçınızda tutun. Dilediğiniz renk yoğunluğuna göre süreyi uzatabilirsiniz. Biz pamuk şeker pembesi için, 3-5 dk arası bekledik.

3. Yıkama aşamasında, tercihinize göre şampuanla veya şampuansız durulayın. Bu işlem saçı biraz yıpratacağından, işlemin hemen sonrasındaki yıkamada ekstra nemlendirici bir bakım uygulayabilirsiniz.

Renkli saçlarınızla artık yaza hazırsınız, keyfini çıkarın!

Dünyanın yeni moda saç akımı ile hayatımıza renk geldi. Opal saç akımı modasına ilham veren şey ise rengarenk bir taş olan opal taşıdır. Renkli saç modeli akımına adını veren Opal taşını biraz tanıyalım.

 

opal tas renkleriOpal Taşı Nedir

Bilindiği gibi opal taşı sedefli ve parıldayan pembe, mavi ve mor renklerden oluşuyor. Saç renginizi griye döndürdükten sonra parlak tonlarla saçlar aydınlatılıyor. Ardından üzerine opal renkler ekleniyor. Yıkandıktan sonra ortaya çıkan şey tam olarak kum sanatına eş değer!

Avustralya, Macaristan, Afrika, Meksika, Peru ülkelerinde çıkartılan opal taşı kuvars taşının bir çeşididir. Opal taşıda kuvars gibi silis oksittir. Barındırdığı birbirinden güzel renklerden dolayı Gökkuşağı Taşı olarak da bilinir. Eski çağlardan beri süs eşyası ve mücevher yapımında kullanılır. İnsanın avuç içi vücut ısısıyla renk değiştirme özelliğine sahip olan az sayıdaki taşlardan biri de opal taşıdır. Opal taşının içinde az miktarda su bulunur. Eğer opal taşını takı olarak kullanıyorsanız, aşırı gerilimli olduğunuz anlarda çatlayıp suyunu atabilir. Çünkü vücuttaki yoğun elektrik, suyla temas ettiğinde taşta genleşme oluşacaktır.

Diğer adları: Gök kuşağı taşı, Opalite, Panzehir taşı, Yetenek taşı
Rengi: Kırmızı (Ateş opal), Renksiz, beyaz, Pembe, Mavi, Karışık Gökkuşağı
Yapısal Görünümü: Saydam veya yarı saydam
Çizgi rengi: Beyaz
Parlaklığı: Camsı
Sembolü: Sevgi şefkat, umut
Özdeşleştiği ay: Mart, Nisan, Ekim
Özdeşleştiği Burç: Koç (Ateş Opal), Terazi, Kova, Akrep, Yay

İşte Opal renk saç trendinden birkaç tane daha örnek;

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git