1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Vücut Zincirleri Modası

Vücut Zincirleri Modası
20 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 2.868 kez okundu.

Modanın gelip geçen akımları içinde biri daha yerini buluyor. Son iki yaz her yerde vücut zinciri denilen aksesuarlara rastlanıyor. Bu trend özellikle şarkıcı Rihanna ve Beyonce ile birlikte başladı. Gösteri dünyasının ünlü iki ikonu öncü olunca gerisi geldi, artık vücut zinciri modası vardı.

Fransızcadan gelen bir kelime olan aksesuar giysileri tamamlayan süsler ve yan parçalar olarak açıklanıyor. Atkı, kaşkol, bere, eldiven, şemsiye, fular, peruk, eşarp, papyon, taç, saat, gözlük, ceket cebi mendilleri, cüzdan, küpe, kolye, toka, bilezik, bileklik, yelpaze, ayakkabı ve çanta gibi malzemelerin hepsi sonuçta giyiminizi tamamlar. Bu aksesuarların arasında ayakkabı gibi kadın modasının vazgeçilmez unsurları da vardır. Ayakkabılar çok kuvvetli aksesuarlardır. Ama bunun yanında başınıza takacağınız minik bir çiçekli toka ile de yeri gelir, çok şık durabilirsiniz. Aksesuar kullanımı modanın en önemli bölümlerinden biridir.

zincirli gelinlik modelleri

Hem Plajda Hem Davetlerde Kullanabilirsiniz

Eskilerden beri bilinen kolyeler de çok sevilen aksesuarlardır. Vücut zinciri de kolyenin göğüs hizasında biten ucunun gene ince zincirle uzaması, sonra belin veya basenin her iki yanından dolanarak sırt kısmına geçmesi, değişik modellerde arka omuzlardan gene kolye ile birleşmesi gibi tarif edilebilir. Bu tanımlama aynı zamanda vücut zinciri nasıl takılır sorusuna da yanıt verebilir. Özellikle plajlarda, mayolar ve bikinilerle beraber kullanılan bu aksesuarları uygun biçimde kullanırsanız davetlerde bile takabilirsiniz. Modacılar özellikle pantolonların üzerinde şık durduğunu düşünüyorlar.

Zincirli Gelinlikler

Modanın durmaması gerek. Zincir ile başlayan süslemeler hemen biraz daha ilerledi ve omuz zincirlerine kadar çıktı. Artık askılı elbiselerin üst kısımları zincirlerden, taşlı büyük kolyelerden yapılıyor. Hatta gerdanlık biçimli takıların araya bağlantılar konularak straplez elbiselere bir çeşit askı olduğu modeller de var. Bu bağlantılar bütün omuzlara yayılarak çok göz alıcı süslemeler ortaya çıkıyor. Abiye kıyafetler hemen bu modayı benimsediler. Ama şüphesiz gelinlik modelleri bu konuda başı çekiyor. Yani düz zincirlerle plaj kıyafetlerini süsleyen vücut kolyesi şimdi gösterişli kolye ve taşlı zincirlerle bütün omuzları süslüyor. Böylece omuzlarınız hem dekolte modasına uyarak açıkta kalıyor hem de aksesuarlarınız ile göz dolduruyorsunuz.

kapalılar için gelinlik modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git