1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Sağlıklı Dişler İçin Öneriler

Sağlıklı Dişler İçin Öneriler
25 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.534 kez okundu.

Diş sağlığı herkes için önemli konulardan biridir. Güzel bir gülüşe sahip olmak için sağlıklı, beyaz dişlere sahip olmanız gerekmektedir. Bunun içinde dişlerinizin bakımına özen göstermelisiniz. Size vereceğimiz birkaç küçük tüyo ile beraber dişleriniz daha sağlıklı olacak ve gülüşünüz ile beraber karşınızdakileri daha kolay etkileyeceksiniz.

Beyaz Dişlere Sahip Olabilmek İçin Öneriler Nelerdir?

  • Dişlerinizi yemeklerden sonra mutlaka fırçalayın! Yemeklerden sonra fırçalanmayan dişler tartar ve plak oluşmasına neden olmaktadır.
  • Diş yapınıza en uygun olan diş macununu kullanın. Her insanın diş yapısı farklıdır. Özellikle hassas dişlere sahipseniz mutlaka hassa dişler için üretilmiş diş macunlarını kullanın.
  • Diş fırçası seçimi çok önemlidir. Diş fırçasının kıl yapısını dişlerinizin özelliğine uygun olan bir fırça ile seçin.
  • Gerekiyorsa diş ipi kullanın. Diş fırçasının ulaşamadığı noktaların temizliği için büyük bir öneme sahiptir.
  • Ağız çalkalama suyu kullanın. Ağız çalkalama suları gün boyu nefesinizin ferah olmasına yardımcı olur ve bakteri oluşumunun önüne geçer.

Yukarıda saydığımız maddelere uymanız sizlerin daha güzel ve daha sağlıklı dişlere sahip olmanız için büyük bir önem arz etmektedir. Yapılan araştırmalara göre yeni tanıştığınız birinin sizde baktığı ilk yer dişlerdir. Eğer sağlıklı, beyaz dişlere sahip biriyseniz karşınızdakinin ilgisini çekmek için bir adım öndesiniz demektir!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git