1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?
10 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.291 kez okundu.

İlk olarak porselen makyaj nedir onlardan bahsederek, daha sonra da nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verelim.
Bayanlar makyaj konusunda oldukça titiz olurken, makyaj çeşitleri arasında, porselen makyajlara da önem vermektedir. Bu makyaj türü, günlük hayatınızda canlılık, doğallık etkisinin yanı sıra, daha mat ve soğuk bir görünüm sağlamanızda sizlere yardımcı oluyor. Profesyonel amaçlar ile gerçekleştirilmekte olan makyaj türlerinden birisidir. Bu tür genel olarak, fotoğraf ve videolar da daha güzel görünmenizde hazırlayıcı bir makyaj olarak bilinebilir.

Nasıl Yapılır?

Bayanlarımızın, porselen makyaj nasıl yapılır sorularına cevap verebilmek adına birkaç madde halinde bilgiler sunalım.

İlk olarak, normal makyaj için kullanılan aşamalar ile aynı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Fakat kullanılan aşama aynı olsa da, kullanılan malzeme içerikleri farklı olarak, kendi türünü ortaya çıkarmaktadır.

Bu makyaj türünde kullanılan pudra, taş pudra olarak bilinmektedir. Sulandırılarak kullanılan bir çeşide sahiptir. Yoğun ve kapatıcı etkisi ile kullanıcısına destek olmaktadır. Daha mat ve soğuk bir görünüm vermek için kullanılanlardan bazılarıdır.

kalıcı makyaj nasıl yapılır

Göz makyajı

Yine, porselen göz makyajı için de, açık tonlar kullanılması gerekmektedir. Takma kirpikler, bu makyaj için tamamlayıcı bir özellik sunacaktır.

Allık kullanımı

Çok açık tonlarda ve mat renklerde allık kullanımı uygulaması gerekmektedir. Keskin çizgiler yerine, daha yumuşak hareketler ile uygulanmalıdır.

Dudak için;

Yine bu makyaj için kullanılan ruj da donuk ve mat renklerden olabilmektedir. Fakat canlı kırmızı ve vişne çürük rujlarda sizlerin tercihine göre seçilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git