1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Plastik Makyaj Nasıl Yapılır

Plastik Makyaj Nasıl Yapılır
8 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.072 kez okundu.

İlk olarak, plastik makyaj nedir, onlardan bahsederek sizlere yardımcı olalım. Plastik makyaj, normal makyajdan biraz daha farklı olarak, tiyatro ve sinema gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tabi ki bunun için, profesyonel makyaj uzmanları ve kaliteli ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca vücutta istenmeyen izlerin de kapatılmasında tercih edilmektedir.

kalıcı makyaj nasıl yapılır

Eğer ki, plastik makyaj nasıl yapılır diyorsanız, sıradan makyajdan farklı olarak, özel fırçalar, kaliteli makyaj malzemeleri, maske ve aletler ile yapılmaktadır. Bu malzemeler ile birlikte aslında deri de yeni bir katman oluşturulmuş hissi vermesi gerekiyor. Yani bu makyaj, bir kılık değiştirme ürünü olarak tanımlanabilir.

Kullanılan malzemeler nelerdir?

Eğer ki, plastik makyaj için hangi malzemeler kullanılıyor diyorsanız, kısaca şunlardan bahsedebiliriz.
Sıvı latex
Renksiz pudra
Tuplast yapıştırıcı
Koyu sıvı kan
Açık sıvı kan
Kauçuk sünger
Koyu pıhtı kan
Yanık jeli
Aqua colour boyalar

Bu bilgilerin yanı sıra, uygulaması zaman alan ve uğraştırıcı bir özelliğe sahip olması ile birlikte profesyonel destek almak önemlidir. Elbette ki uygulaması gibi çıkarması da bir hayli uğraştırıcı etkileri bulunmaktadır.

Dövme ve kesik izleri

Pek çok kişinin bir hatası olan dövme ve kesik izleri, plastik makyaj ile birlikte kapatılabilmektedir. Fakat bahsettiğimiz gibi ürünler kaliteli olmak zorundadır. Bunun yanı sıra, bir makyöz bu konuda sizlere destek vermesi gerekmektedir. Eğer ki, teknikler hakkında bilgi sahibi ve tecrübeli iseniz, seçilen doğru ürünler ile kendi imkânlarınız ile uygulamanız da mümkün olabilir.

Güzellik ile ilgili daha fazla sır öğrenmek istiyorsanız güzellik kategorimizdeki makalelere bakabilirsiniz. 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git