1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Müzik Seven Nesil

Müzik Seven Nesil
27 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.145 kez okundu.

Merhaba değerli okurlar.

Her neslin bir tarzı vardır.En çılgın nesil hiç şüphe yok ki 70 ler :)Sadece müzik, müzik değil onlar için, yaşamlarından bir parça. Giyimleri de sanatçılara özenti.Ben 86 doğumluyum bu nedenle 90 lar benim neslim. Zaten o dönemden bir parça dinlesem ayrı bir heyecan duyarım.Genel anlamda popüler olan parçalar, yabancı müziklerin bir kopyası olduğu zamanlar vardı. Madonna’nın kopyası olmaya çalışan Hande Yener, Eros Ramazotti’nin Özcan Deniz gibi. Örnek çok, üretkenlik yoktu. Son zamanlarda çabalayan Türk sanatçılar mevcut.Yine de 90 lar da bu özentiliği fark ettikten sonra Türk sanatçılardan soğudum, çünkü sadece söz değildi artık müzik ritim dans ve sözün bütünüydü. Bu kombineyi hala beceremeyen sanatçılarımız çoğunlukta, zorundalar mı:) İlk arama motoruna yazdığım sanatçı Tiesto dur. Techno parçaları mevcut fakat Tiesto feat. … daha makul tavsiye ederim.Britney spears, Justin timberlake, dOn Diablo gibi örnekler verilebilir.Tabi bu arkadaş(Tiesto)her konseri için 5 tır kadar ses sistemi getirdiğini düşünürsek, saygılar abey:)

Enrique İglesias desek genç kızlara ve çocuklara hitap ediyor dibi fakat var olabilmeyi başaran nadir sanatçılardan. Cristiano Ronaldo gibi baby face arkadaş.Son düeti El Pardon…

Dj lik yaptığım zamanlarda ise çok araştırma yapardım, yeni ülkemizde duyulmamış ses bulmaya, AKCENT o gruplardan birisi. İyi gelişme gösterdiği söylenebilir.

https://youtu.be/6d7OliZZDVU

 

Rise Up unutulmamalı https://youtu.be/zoMYU_nOGNg .

Nickelback grubunu tanımama vesile olan ise John Bon Jovi dir.En iyi parçası It’s my life , 90 lar dedik ya:) https://youtu.be/jC67JzPqDG4

 

LİNKİN Park In The End, eskiler işte çorap söküğü gibi gelir akla.Green Day Boulevard Of Broken Dreams gibi.

Müzik değişmiyor fakat, bizler yaşlanıyoruz sanırım ilk duyduğumda yerimde duramazken şimdi o yerinde duramadığım zamanları hatırlıyorum.Hayırdır:)

Saygılar.

 

Edıtor: Black Mountain

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git