1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Makyaj malzemeleri nasıl etkili ve uzun kullanılır?

Makyaj malzemeleri nasıl etkili ve uzun kullanılır?
5 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.869 kez okundu.

     Makyaj yapmayı hepimiz biliyoruz tabi ki ama bu uygulamayı ne kadar biliyoruz ? Makyaj malzemeleri nasıl etkili ve uzun kullanılır haydi bir göz atalım..

oje kırımızı

 

Çoğumuzun başına gelir henüz yarısı doluyken kuruyan ojeler. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken şey çok basit. Evinizde kullandığınız tırnak koruyucu ürünlerden birkaç damla damlatıp çalkalarsanız ojeleriniz tekrar sürülebilir hale gelecektir. Ayrıca özellikle yaz mevsiminde buzdolabında saklamak ojelerin ömrünü uzatır.

göz kalemi

 

 

 

 

Göz kalemlerinizin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız açmadan bir gece önce buzdolabına koyun. Eğer vaktiniz yoksa yarım saat buzdolabında beklettikten sonra açmanız yeterli olacaktır

 

 

 

 

kırılmış ruj

 

Yeni aldığınız ruj kırılırsa bunu halletmek için fön makinesine yeterli olur. Kırılan parçayı çıkarıp alt kısmını fön makinesiyle az miktarda eritin ve diğer parçanın üzerine hafifçe bastırın. Çıkarabiliyorsanız rujun tamamını kabından çıkarıp her iki parçayı aynı şekilde birleştirin ve kenarlarından parmaklarınızla hafifçe bastırarak düzeltin. Daha sonra donması için soğuk bir ortamda bekletin.

 

 

 

 

kirpik kıvırıcı

 

Kirpik kıvırıcınızın daha etkili olmasını istiyorsanız birkaç saniye saç kurutma makinesi ile ısıttıktan sonra kullanabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git