1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Lipomagnet zayıflatır mı? Lipo magnet ile kaç kilo verilir?

Lipomagnet zayıflatır mı? Lipo magnet ile kaç kilo verilir?
27 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.309 kez okundu.

Yaz geldi çattı. Yaz aylarında herkesin özellikle de kadınların en önemli telaşı fazla kilolarından kurtulmak. Kış aylarında alınan kiloları hızlı bir şekilde vermek isteyen hanımlar çeşitli yollar ile zayıflamaya çalışıyor. Fakat kadınların denediği yollar genelde başarıya ulaşamıyor. Kadınların başarılı olamamasının birçok nedeni var. Bunlardan bazıları ise: doğru diyeti yapmamak, spor yapmamak, kış aylarından süregelen hareketsiz yaşamı bırakmamak diye uzar gider. Bu yazımızda kadınların zayıflamak için neler yapmaları gerektiğini ve zayıflayamama nedenlerini açıklamaya çalışacağız.

Kadınlar Zayıflamak İçin Neler Yapmalı?

  • Kadınlar zayıflamayı kafalarına koydu ise öncelikle yapmaları gereken şey yaşam tarzlarını değiştirmek olmalıdır. Örneğin çalışan hanımlar iş yerlerinde asansör kullanmayı bırakmalıdır. Ya da metroda yürüyen merdiven kullanmamalıdır. Ev hanımları boş vakitlerinde televizyon karşısında oturup kalmamalı her gün düzenli olarak hızlı bir tempoda bir saat yürümelidir.
  • Kadınların diyet zamanı yaptığı diğer bir hata ise öğünleri bir anda düşürmek oluyor. Bu çok yanlış bir davranıştır. Bünyenize günde 10 dilim ekmek yemeyi alıştırdıysanız bir anda 5 dilim ekmeğe düşürmek sağlığınız açısından olumsuz sonuçların doğmasına neden olacaktır. Ayrıca bu gibi yemek yeme davranışı değişiklikleri bünyenizin kilo vermesinden çok kilo almasına neden olmaktadır. Örneğin bir öğünde 3 dilim ekmek yiyorsanız bu sayıyı 2’ye düşürün. Bir süre 2 dilim ekmek yeyin ve bünyenizin bu duruma alışmasını, midenizin küçülmesini bekleyin.
  • Hanımların yaptığı diğer bir hata ise sadece yemek yemeden kilo vereceklerini sanmaları. Evet yemek yemeden bir süreliğine kilo vermeniz mümkün. Fakat zayıflamayı doğru bir şekilde hayata geçirmenin ön koşulu spor yapmaktan geçer. Spor yapmıyorsanız sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün değildir. Kilo verseniz dahi ilerleyen süreçte tekrardan kilo almanız kaçınılmaz bir son olarak karşınıza çıkacaktır.

Yukarıda yazdığımız maddeler kilo sorunu yaşayan beyler için de geçerlidir. Bazı beyler halı saha maçı yaptığı için spor yaptığını düşünür ve neden kilo veremediği konusunda kafalarında soru işareti olur. Fakat unuttukları önemli bir nokta vardır: Spor bir süreç işidir ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için olmazsa olmazdır. Ayrıca arada bir yapılan faaliyetler spor yapmak olarak nitelendirilemez. Düzenli olarak – örneğin haftada 3 gün – yapacağınız faaliyetler form tutmanıza yardımcı olur.

Zayıflamak İçin Başka Neler Yapabilirim?

Zayıflamak için yapmanız gereken diğer bir şey ise son günlerin popüler ürünlerinden biri olan lipomagnet kullanmak olabilir. Lipo Magnet, deniz canlılarından elde edilen kitosan maddesi ile çeşitli vitaminlerin bulunduğu efervesan tablettir. 1 kutusu içerisinde 20 adet efervesan tablet bulunan ürün 10 günlük kullanım için uygundur. Sitesinde yer alan açıklamaya göre hiçbir kimyasal madde bulundurmayan ürün c vitamini gibi tamamen doğal maddelerden oluşmaktadır. Sitede yer alan lipo magnet yorum bölümü bu ürünü kullanan kişilerin üründen oldukça memnun olduğu yorumları ile dolu. Özellikle son aylarda Instagram’da popüler olan kullanıcılardan duyduğumuz bu ürünü sabah-akşam olmak üzere günde 2 adet ılık su içine atarak kullanmanız gerekiyor. Eğer hızlı bir şekilde kilo vermeyi düşünüyorsanız bu ürün sizin için uygun olabilir. Tabi ki dikkat etmeniz gereken 2 nokta var:

  • Bu tarz ürünleri almadan önce iyi araştırma yapmanız gerekiyor. Çevrenizde bu ürünü kullanan kullanıcılar var ise onlardan fikir almanız, gerektiğini düşünüyorsanız da doktorunuza danışmanız sağlığınız için önemlidir.
  • Diğer önemli bir nokta ise  ürünün faturalı ve orjinal olduğu konusunda emin olmanız gerekir. Özellikle internet üzerinde satışı yapılan bu tarz ürünler toplum sağlığını düşünmeyen insanlar tarafından suistimal edilmektedir. Bu yüzden sağlığınızı riske atmamak için verdiğimiz uyarıları lütfen dikkate alınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git