1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Kır Düğününde Gelinlik Tercihi Nasıl Olmalı?

Düğün sezonunun başlamasıyla, büyük bir hareketlilik başladı. Moda sektöründe yaşanan bu hareketlilik, gelinlik üreten firmaları da harekete geçirdi. Bu hareketliliğe ayak uydurmak biraz zor olabilir, ama tavsiyelerimizi dikkate aldığınızda en şık gelin siz olabilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen organizasyonda parlamak, dikkat çekmek ve en güzeli olma isteğinizi anlıyoruz. İstekleriniz gerçekleşirken, gelinlik konusunun kafanızı meşgul etmesini istemiyoruz.

Gelinlik seçimi yaparken, bayanların nasıl vücutlara sahip olduğunu bilmesi önemlidir. Birçok vücut tipi mevcuttur. Gelinlik tasarımcıları için bu vücut tipleri;

  • Ters Üçgen
  • Dikdörtgen
  • Üçgen (Armut)
  • Kum Saati

Vücut tipinizi yukarıda belirtilen şekillere bakarak, tahmin edebilirsiniz. Çünkü her vücut tipine göre, farklı gelinlik kesimleri moda. Ülkemizde vücut tiplerine özel gelinlik üreten, birçok firma var. En – boy oranınızda önemlidir, bu aşamada.  Gerekli vücut tipinizi öğrendiğinizi varsayalım. Şimdi gelinlik seçerken, işinize yarayacak püf noktalara göz atalım.

  • Vücut şeklinizin ters üçgen olduğunu varsayalım. Straplez gelinlik tarzı tam da size göre. Bu tarz hanımların üst ve alt bedenlerinin birbirlerine oranlı olması gerekiyor. Üst bölgenize takılacak bir takı, alt bedeninizi de parlatabilir.
  • Vücut şeklinizin dikdörtgen olduğunu varsayalım. Dikdörtgen şekline benzeyen vücut yapınızda, bel kısmınız çok belli olmuyor. Bu yüzden gelinlik seçimi yaparken, bel kısmınızı olduğundan daha ince gösteren ürünleri tercih etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; Gemici modeli size uygun olabilir. Ayrıca gelinliğe takmak istediğiniz farklı takıları, gelinliğinizin alt kısmına veya üst kısmına eklemelisiniz. Son olarak dikey şekilli ürün modellerinden kaçının.
  • Vücut şeklinizin üçgen veya armut olduğunu varsayalım. Amacınız vücudunuzdaki simetriyi yakalamak olmalı. Üst tarafınızın zarafetini ön plana çıkarın. Aynı süreç içerisinde alt bölgenizdeki dolgunluğa sevimlilik katacak, birkaç ayrıntı ekleyebilirsiniz. Eteklere eklenen danteller, sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca vücut şeklinizin uygun olmasından dolayı, dekolte kesinlikle tercih etmelisiniz. Hatta bu dünyada dekolte tercih etmesi gereken, ilk vücut tipi sizsiniz.
  • Vücut şeklinizin kum saati olduğunu varsayalım. Aslında kum saati vücuda, önerilebilecek birçok gelinlik var. Eğer vücut hatlarınızın ortaya çıkmasını isterseniz; açık ve parlak renklerdeki gelinlik modelleri tam size göre. A tipi kesime sahip modelleri de tercih edebilirsiniz. Armut vücut tipinde de olduğu gibi sizlerinde kesinlikle, dekolte tercih etmeniz gerekiyor. Son olarak boyun bölgenizi öne çıkaran, kapalı kesime sahip modellerden kaçınmalısınız.

2019 yılında yaz kreasyonunda dört farklı vücut tipine göre, yukarıda gelinlik seçilirken dikkat edilmesi gereken püf noktalar verilmiştir. Vücut tipinize göre, uygun seçim yapmalısınız. Ayakkabı konusunda kır düğünü konsepti olmasından dolayı, kesinlikle babet ayakkabı da yanınıza almalısınız. Sadece topuklu ile o düğün bitmez. Çimlerde çılgınca dans etmek için, bir düztaban ayakkabı şart. Ayrıca kır düğünü konseptinde farklı renkte gelinlik giyinmekten kaçının. Yıllardır süregelen alışkanlık olan, beyaz ve tonlarındaki ürünlerin modellerini tercih etmeye çalışın.

21 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 3.407 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git