1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Kinoa İle Enerjinizi Artırın

Kinoa İle Enerjinizi Artırın
23 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.225 kez okundu.

Kinoa; And dağlarının yamaçlarında yetişmektedir. Peru ve Bolivya için geçim kaynağıdır. Dünyaya bu ülkelerden ithal edilen Kinoa doğal içecek birçok ülkede popüler bir şekilde tüketilmektedir. Türkiye’de henüz yeni bir şekilde tanınan ve tüketilmesi sağlanan Kinoa birçok besin değeri açısından önemli bir yer tutar. Kinoanın içerisinde bulunan 20 amino asit, yüksek orandaki protein, mineral, vitaminler ve besin lifi sayesinde günlük vücudun gerekli olan ihtiyacını karşılayabilecek düzeydedir. Kinoa çayı özellikle gün içerisinde 3 fincan tüketilmesi sayesinde enerjiyi artırmaya ve ayrıca tok kalmaya etken olarak vücudun gereksiz yüklenmelerini önleyerek kilo kontrolüne yardımcı olur. Kinoanın içerisinde bulunan mineraller magnezyum, kalsiyum ve demir mineralleridir. Demir hücrelerinin yenilenmesi ve korunmasında yardımcı olan oksijen sağlamaya etkili olur ayrıca magnezyum içeriği ile migren gibi bir takım rahatsızlıklarda etkili olabilecek oksijeni ve enerjiyi sağlar.

Gün içerisinde çay olarak tüketilmesi ile zinde kalmayı ve enerjinizi artırmayı başarabilirsiniz. Sürekli olarak yorgunluk halsizlik ve bitkinlik hissediyorsanız mutlaka Kinoa çayını düzenli olarak tüketerek hem günlük ihtiyacınızı karşılayabilir hem de şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Kinoa protein açısından bir kilo içerisinde 10 kilo eşdeğer bir protein taşır. Bu nedenle vejetaryenler için alternatif bir gıda olarak tüketilen Kinoa; ayrıca kötü kolesterolü düşürmede yüksek tansiyon ve diyabet hastalığında da fayda sağlamaktadır.

Antioksidan özelliği ile serbest radikallere karşı savaşan Kinoa; bu sayede birçok hastalığa karşı önlem almada yardımcı olur. Kronik migren, romatizma, iltihaplı hastalıklarla da baş ederken içeriğindeki yüksek orandaki bileşenler sayesinde bu görevi başarır. Peru ve Bolivya’da yetişen Kinoa;  birçok ülkede tohumlarında değişim sağlanması suretiyle yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Kinoa ile zayıflayanlar Birleşmiş Milletler tarafından 2013 yılında ‘’Kinoa yılı’’ ilan edilerek önemi bir kez daha belirtilmektedir.

Sizler de internet üzerinden ve sitemizden siparişinizi verebilir ve kinoayla bu sayede tanışabilirsiniz. Özellikle kinoa çayı ile günlük enerjinizi yükseltme açısından normal bir çay gibi rahatlıkla tüketilebilir ancak günde 3 fincan üstüne geçmemeniz önem taşır. Çünkü yüksek oranda kalori içermektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git