1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri, Kaş Nasıl Kalınlaşır ?

Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri, Kaş Nasıl Kalınlaşır ?
24 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.623 kez okundu.

kas-kalinlastirma

 

 

 

 

 

 

Bir bayanın bakışlarının çarpıcı olmasını sağlayan kaşlarıdır. Bütün yüz ifalerini yansıtmasını kaşları sağlar(üzgün,sevinçli,masum sinirli vb.) Son dönemlerin modası ve basit basit da vazgeçilmeyecek olan kalın kaşlar sizin hem daha doğal hem de daha genç görünmenize yardımcı oluyor. Peki şimdiye kadar kaşlarınızı yay gibi incecik aldınız ve bu yoldan dönmek için çözümler mi arıyorsunuz? Cevabı bizde. Gür ve kalın kaşlara kavuşmak aslında zor değil. Tek yapmanız gereken sabırlı olmanız ve size anlatacağımız teknikleri derli toplu olarak uygulamanız.

Öncelikle kaşlarınızın kalın ve gür olması için günlük hayatta dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

  1. Günde 8 bardak su içmelisiniz.
  2. Bol lif içeren sebzeler tüketmelisiniz.
  3. Kaşlarınıza sıcak ağda veya cımbız kullanmamalısınız.
  4. A, C, B3 ve E vitaminini derli toplu olarak almanız gerekiyor.

Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Kaşların kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlayan en etkili teknik sarımsaktır. Öncelikle kullanmadığınız bir diş fırçası sayesinde kaşlarınızın çıkış yönüne doğru masaj yapıp, kaş diplerini biraz kızartıyorsunuz. Bu prosedür maskenin daha etkili olmasını sağlar. 1 veya 2 diş sarımsağı havanda ezdikten sonra biraz zeytinyağı ile krem haline getirerek kaşlarınıza maske gibi uyguluyorsunuz. Yarım saat bekledikten sonra yıkayıp sabunlayabilirsiniz. Bu uygulamada gözleriniz çok yandığı için sırtüstü pozisyonda biraz şekerleme yapmak hiç fena fikir değil. Bu maskeyi haftada 1 kez yapabilirsiniz.

Maske ile uğraşmak biraz eziyet gelmiş olabilir ancak en etkili tekniğin bu olduğunu yeniden hatırlatalım. Sarımsak ile ilgili diğer bir teknik ise 1 diş sarımsağı ikiye bölün. Yarısını sol kaşınız, yarısını sağ kaşınız için kullanacaksanız. Sarımsağın iç kısımlarını kaşlarınızın çıkış yönüne sürerek masaj yapıyorsunuz. Sarımsağı kaşınıza sürerken iyice bastırarak içindeki suyun da çıkıp bölgeye nüfus etmesini sağlamalısınız. Daha sonra az miktar zeytinyağını cezvede ısıtarak kaşlarınıza kulak temizleme çubuğuyla sürüyorsunuz. Bu prosedürü her gece yatmadan önce yapmalısınız. Sabah kalktığınızda kaşlarınızı sabunla yıkayın. Sarımsak kokusundan çok rahatsız oluyorsanız sarımsak yağı ile zeytinyağını karıştırarak da aynı prosedürü yapabilirsiniz.

Bitkisel Yağlarla Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Kulak temizleme çubuğu veya parmaklarınız sayesinde zeytinyağı, hint yağı, fındık yağı, badem yağı, çörek otu yağı veya E vitamini yağı ile günde iki kez uygulama yaparsanız kaşlarınız hem uzayacak hem de gürleşecektir. Bu yağlar kaş köklerini güçlendirir ve uzamasını hızlandırır. Kaşlara bitkisel yağ uygularken hangi yağı kullandığınız oldukça önemlidir. Çünkü bazı yağlar kaş köklerinim incelmesine ve kaşların dökülmesine neden olur.

Nemlendirici İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi

Kaşların kalınlaşması için üretilen nemlemdiriciler piyasada mecvuttur. Bu tür nemlendiricilerden alabilir veya kendi yağlı bir nemlendiricinizi kullanabilmeniz mümkün. Her gece yatmadan önce nemlendiricinizi kaşlarınıza sürün. Bir süre sonra kaşlarınızı çıktığını farkedeceksiniz.

Fındık İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi

1 adet fındığı ikiye kırarak tavada ısıtın. Isınan fındığın bir yarısını sol kaşınıza diğer yarısını sağ kaşınıza masaj yaparak kaşların çıkış yönüne doğru sürün. Fındığı ısıtarak uygulanan bu teknik de kaşlar için son derece yararlıdır.

Vazelin İle Kaşları Kalınlaştırma Yöntemi

Bitkisel yağlarda olduğu gibi vazelini de aynı biçimde uygulayabilirsiniz. Vazelin, kaşları kalınlaştırma ve gürleştirme özelliğini sunantir.

Şimdiye kadar anlattığımız doğal teknikler kaşlarınızın kalıcı olarak kalınlaşmasını sağlayan ama uzun süre uygulanması gereken tekniklerdir. Bir de basit ve geçici çözümler vardır.

Makyaj Teknikleri İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Kadınların en fazla tercih ettiği teknikler biridir. Makyajınızı bitirdikten sonra son prosedür olarak kaşlarınızı doldurabilirsiniz. Kendi yüz biçiminize makul olan bir kaş modeli seçmeniz gerekiyor. Kaş kalemleri, kaş farları veya kaş rimelleri ile hoş bakışlara kavuşabilirsiniz. Tabi ki bu geçici bir teknikdir.

Kaş Kontürü İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Bu teknik doğallığı seven bayanların tercih edebileceği bir teknik değildir. Ancak hiç kaşı olmayan kadınlar tercih edebilirler. Bu teknikde kaşlar olmasından daha koyu ve çevresi yapay olduğu için belirgin bir biçimde ortaya çıkar. Kaş kontürü hakkında detayları bir sonraki yazımızda vereceğiz.

Kaşlarınızın değerini bilin güzeller.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git