1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Kadınlarda Ayak Kokusu

Kadınlarda Ayak Kokusu
24 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 2.766 kez okundu.

Ayak kokusu her insanın dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Özellikle kadınlarda ayak kokusu önemli sorunlardan biri olmaktadır. Bu sorunu aşmanın bitkisel bir çok yolu bulunmaktadır. Kadınlarda ayak kokusunu aşmak için önerilen birçok bitki olmakla beraber bu bitkiler tam olarak ayaktaki kokuyu geçirmemektedir. Eğer ayaktaki kokulardan tamamiyle kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey düzenli olarak ayaklarınızı yıkamak olmalıdır. Düzenli olarak soğuk suda yıkanan ayaklar hem kokmaz hem de gün içerisinde daha dinç olmanızı sağlar.

kadınlarda ayak kokusu

kadınlarda ayak kokusu

Kadınlarda Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

  1. Kadınlarda ayak kokusunu önlemek için öncelikle ayak temizliğine önem vermeniz gerekiyor. Çoraplarınızın temiz olması ve her gün değiştirmeniz ayaklarda bakteri oluşumunu engeller ve koku olma riski azalır.
  2. Ayaklarda meydana gelen kokunun diğer bir nedeni ise ayakkabılarınız olabilir. Uzun süre temizliği yapılmayan ayakkabılar bir süre sonra ayakların kokmasına yol açar. Belirli süre aralıklarında ayakkabılarınızın iç-dış temizliğini yapmanızı öneriyoruz.
  3. Ayakların kokmasının diğer bir nedeni de çoraplardır. Çoraplarınızın %100 pamuk olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Tamamı pamuk olmayan çoraplar ayaklarınızın terlemesine ve kokmasına neden olur.

Bunların tamamını yapıyorsanız ve fakat ayaklarınız kokmaya devam ediyorsa mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Bilmediğiniz bir sağlık sorununuz olabilir!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git