1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Kadınlar Nasıl Kilo Verir?

Kadınlar Nasıl Kilo Verir?
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.927 kez okundu.

Fazla kilolar herkes için önemli problemlerden biridir. Fakat erkekler kadınlara göre fazla kilolardan daha az rahatsız olmaktadır. Yaz aylarının gelmesiyle beraber kadınlar nasıl zayıflayacakları sorusuna cevap aramaktadır. Bu yazımızda kadınlar için diyet önerilerini, yaz ayları için zayıflama tüyolarını sizlere anlatmaya çalışacağız. Kadınlar nasıl hızlı kilo verir adlı makalemizi okuduktan sonra kilo vermeye hazır olacaksınız!

Kadınlar Nasıl Hızlı Kilo Verir?

Hanımlar öncelikle şunu iyice öğrenmeniz gerekiyor: Hızlı kilo vermek sağlık açısından önerilmez ve kalıcı olmaz. Ne kadar hızlı kilo verirseniz aynı şekilde hızlıca verdiğiniz kiloları geri alırsınız. Kilo verme hızınızı tabi ki arttırabilirsiniz. Fakat bu artış asla normalin üstüne çıkmamalı.

1 insanın haftalık vereceği kilo maksimum 1-3 kilogram arasıdır. 1-3 kg’dan fazla vereceğiniz kilolar bir yerlerde yanlış yaptığınızın göstergesidir. 3 kilogramdan fazla verilen her kilo kas kütlenizden azalmaktadır. Yağlardan kurtulmak isteyen hanımların sarkık kol ve göbekle karşılaşmalarının en önemli nedeni hızlıca verilen kilolardır. Bu kuralı asla unutmayın. Haftalık verilmesi gereken en ideal ölçü 2 kilogram ile sınırlı olmalıdır.

hızlı zayıflama

Hızlı Zayıflamak İçin 5 Öneri

Haftada kaç kilo vereceğiniz konusunda anlaştığımızı düşünüyoruz. Şimdi gelelim hızlı kilo vermeniz için yapmanız gereken önerilere.

  1. Hepiniz duymuşsunuzdur. Kilo vermek için hayatınızdan ekmeği, şekeri ve hatta tuzu çıkarın. Özellikle şeker bunların arasında en tehlikeli olandır. Hem kilo almanıza neden olur hem de çeşitli hastalıklara davetiye çıkarır. İçerisinde şeker olan her şeyden uzak durmanız bu yüzden çok önemlidir. Kola gibi asitli içecekler ve hatta hazır meyve suları şekerin bol miktarda olduğu ürünlerdendir ve kesinlikle uzak durmanız gerekir. Eğer şeker krizine daha doğrusu tatlı krizine girer iseniz; pekmez, bitter çikolata, bal gibi ürünleri tüketerek bu sorunu aşabilirsiniz. Aynı şekilde kuru meyve yemek de tatlı açlığınıza iyi gelebilir ve oldukça sağlıklıdır. Ekmek konusuna gelecek olursak şunu söyleyebiliriz: Beyaz ekmekten uzak durun. Ekmek yemeden doyamayanlardansanız esmer ekmek yiyerek bu açığı kapatabilirsiniz. Tam buğday ekmeği, çavdar ekmeği sizin için biçilmiş yiyeceklerdir. Ama şunu unutmayın: Diyet zamanı ekmek yemek hızlı kilo vermenize olumsuz etki eder. Diyet zamanı ekmeği tamamen hayatınızdan çıkarın. Ya da 1-2 dilim esmer ekmek yiyerek günü tamamlayın.
  2. Yediğiniz yiyeceklerin kaç kalori olduğunu sayın. Böylece günde kaç kalori aldığınızı öğrenmiş olursunuz. Diyete girmeden önce günde 2500 kalori yemek yiyorsanız bunu 2000 kalori seviyesine indirin. Kimse ben yediğim yiyecekleri azalttım ve kilo vereceğim diyemez. Belki ekmeği azalttın ama makarna yiyerek bu açığı kapatıyorsun. Umarım anlatabilmişizdir. Yani kalori saymadan diyet olmaz. Buna dikkat etmenizi öneriyoruz.
  3. Kesinlikle sağlıklı beslenmeniz gerekiyor. Diyet zamanı haftada 1 kere cips yesem bir şey olmaz deyip geçmeyin. Ya da 1 adet bira içeyim demeyin. Diyet bir süreç işidir ve bir defa bozarsanız bir daha toparlanmaz. Canınız bir şeyi çok istiyorsa su içerek bu isteği bir nebze de olsun geçirebilirsiniz. Önce ılık bir su için. Sonrasında ise kuru meyve, biraz kabak çekirdeği gibi sağlıklı şeyler yiyerek diyetize devam edin.
  4. Diyetin ve zayıflamanın olmazsa olmazı spordur. Eğer spor yapmıyorsanız kilo vermeniz imkansızdır. Hareketsiz insanlar 1 kilo vermek için 1 ay aç kalmayı şimdiden göze alsın. Çünkü aç kalacakları uzun bir zaman onları beklemekte. Spordan kastımız tabi ki spor salonlarına milyarlar dökmek değil. Haftada en az 3 kez 45 dakika tempolu yürüyüş sizler için ideal bir spor olabilir. Evde esneme ve germe hareketleri yapmak hızlı zayıflama çabanıza yardımcı olabilir. Bunun yanında kadınlara şunu öneriyorum: Kadınlar diyet zamanı mutlaka ağırlık çalışmalı. Eve alacağız 20 kilogramlık bir dambıl seti sizin işinizi görecektir. Eğer diyet zamanı ağırlık çalışmazsanız asla istediğiniz sıkılıkta olamazsınız.
  5. Son maddemiz ise sabır. Sabır bu dünyadaki en önemli edemdir. Dünyanın en zengin en güçlü insanı dahi olsanız bir şeylere ulaşmak için sabretmeniz gerekiyor. Maalesef bazı insanlar 2 hafta diyet yapıp kilo veremiyorum deyip diyeti bırakmaktadır. Bu oldukça yanlış bir davranıştır. Güçsüz insanlar böyle yapar. Siz güçlü insanlarsınız ve bu yanlışa düşmeyeceğinize eminiz. 😉

kilo vermek

NOT: Yukarıda yazılan her şey sağlıklı insanlar için geçerlidir. Saydığımız maddeleri aslında birçoğunuz biliyorsunuz. Biz sadece tekrardan hatırlatmak istedik. Fakat sağlık sorununuz var ise mutlaka doktorunuza danışmanız lazım. Ve internette dolaşan hazır diyetleri uygulamanızı önermiyoruz. Bizim yazdığımız maddeleri takip ederek sağlıklı yaşayıp spor yaparak pekala zayıflayabilirsiniz. O diyetleri uygulayıp aç kalarak zayıflayacağını düşünenlere ise şimdiden geçmiş olsun diyoruz. 🙂

enyenimoda hakkında her şeye sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git