1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

İlişkilerde Yaşanan Sorunları Aşma Yolları

İlişkilerde Yaşanan Sorunları Aşma Yolları
25 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.389 kez okundu.

Kadın erkek ilişkileri yıllar boyu merak uyandıran konulardan biri olmuştur. İlk insan olan Adem ve Havva‘dan günümüz modern toplumlarına kadar süregelen ilişki serüvenini anlayan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. 🙂 Aslında herkesin ilişkiler hakkında bir fikri vardır fakat hiç kimse kendi fikrini karşısındakine anlatamaz. Anlatır ama karşısındaki ne söylenirse söylensin kendi dediğinin doğru olduğunu iddia eder. Bu yazımızda kadın erkek ilişkilerinde yaşanan sorunları ele alacağız.

Bana Haber Vermedin Sorunsalı!

kızgın kadın resmi

İlişkilerde yaşanan sorunların belki de en önemlilerinden biri budur. İlk başta canım bana neden haber vermedin diye başlar ve devam eden süreçte eski konuların deşilmesiyle beraber büyük bir kavgaya dönüşür. Genelde şöyle olur. Eşlerden biri sevgilisine haber vermeden bir yere gider. Gittiği yer belki kız kıza eğlenilecek bir cafedir belki de erkek erkeğe playstation oynanacak bir evdir. Fakat haber verilmeden gidildiği için kriz çıkar. Karşı taraf sen bana sormadan neden gidiyorsun diye çıkışır. Bir süre sonra olay büyür ve kısa süreli bir ayrılık yaşanır. Fakat bu durum bir süre sonra tatlıya kavuşur. Eşlerden biri hata yaptığını anlar ve ilişki kaldığı yerden devam eder. 🙂

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken şey alttan almak olacaktır. Alttan alıp karşınızdakinin sinirinin geçmesini beklerseniz bu sorunu aşabilirsiniz.

Kıyafet Yüzünden Çıkan Kavgalar

 

dar etekli kadın resmi

Kıyafet yüzünden çıkan kavgaların sebebi genelde erkeklerdir. Daha doğrusu erkeğin giydiği bir gömlek yüzünden bir kadının kavga çıkardığı görülmemiş bir durumdur. 🙂 Erkeklerin birçoğu yapıları gereği kıskanmaya programlanmıştır. Tabi kıskanmayan erkekler de vardır ama onlar bizim kardeşimizdir. 🙂 Kadınlar da yaratılışları gereği erkekleri sinir etmek için programlanmıştır. Erkeğinin kızacağını bile bile dar bir elbise yada mini etek giyen kadın gardını almak zorundadır. Çünkü erkeği mutlaka kavga çıkaracaktır. 🙂

Bu gibi durumlarda yapılacak pek bir şey yok gibi. Ya erkeğinizin kabul edeceği kıyafetler giyeceksiniz yada duygusallaşıp erkeğinizin gönlünü almayı bileceksiniz. 🙂

Yeni Moda – Sosyal Medya Yüzünden Çıkan Kavgalar

sosyal medya ve kadınlar

Bu kavga türü teknoloji sayesinden hayatımıza girmiş ve ilişkilerimiz sanki mükemmelmiş gibi sorunların daha da artmasına neden olmuştur. Sosyal medya dediğimiz alan belki ilk yıllarda kısıtlıydı. Sadece facebook vardı. Fakat günümüzde twitter ayrı bir dert instagram ayrı bir dert. Yok o fotoğrafı neden yükledin yok onu neden takip ettin gibi sorunlar ilişkilerin daha da yıpranmasına neden olmaktadır.

Bu yeni moda olan sorunları aşmanın yolu pekte mümkün görünmüyor. Ya çiftler karar alıp sosyal medyayı kullanmayı bırakacak ya da açılacak ortak bir hesap ile herkesin içi rahat olacak.

Peki Sonuç Ne? İlişkilerde Yaşanan Sorunları Nasıl Aşacağız?

  • İster en yakın arkadaşınız olsun ister ailenizden biri; kimsenin ilişkinize burnunu sokmasına izin vermeyin. Çünkü ilişkiye biri müdahil olursa o ilişkiden bir daha hayır gelmez.
  • Alttan almayı öğrenin. İki taraf da burnu dik olursa sorunlar hiçbir zaman bitmez.
  • Özür dilemeyi bilin. Eğer gerektiği yerde özür dilemezseniz bir daha karşınızda özür duyamazsınız ve ilişkideki saygı yok olur.
  • Ve en önemli madde: Karşınızdakini sevin. Eğer sevmiyorsanız ayrılın. Ne kendini kandırın ne karşınızdakini yıpratın. İlişkilerde yaşanan sorunların en önemlisi bu kandırmalar yüzünden yaşanıyor. Seviyorsanız çok sevin. Sevmiyorsanız da üzmeyin! 
  • Yazımızı beğendiyseniz de paylaşmayı unutmayın. 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git