1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Hamilelikle epilasyon!

<strong>Hamilelikle epilasyon!</strong>
19 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.707 kez okundu.

Lazer Epilasyon aslında uzun yıllardan beri lazer ışınlarının kullanıldığı ve yaklaşık 40 yıldan beri güvenle tercih edilen uygulamalardan biridir. FDA onaylı olan lazer teknolojisinin kişiler üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Lazer epilasyon nerede yaptırılır?

Lazer epilasyon uygulaması mutlaka uzman kişilerin yardımı ile klinik ya da hastanelerde yapılmalıdır. Aksi halde bilinçsiz yapılan her uygulamada olduğu gibi istenmeyen olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Lazer epilasyonun avantajları nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamasının en önemli avantajlarından biri tüm tüylerinizden ebediyen kurtulabiliyor olmanızdır. Bunun dışında kıl dönmesi ve batık sorunu olan kişilerin de lazer uygulamaları sayesinde bu sorunlarından da kısa sürede kurtulabilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca cilt üzerine meydana gelebilecek herhangi bir *yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez ve kesinlikle deri üzerinde kalıcı yara izi bırakmaz. En önemli bilinmesi gereken detaylardan biri de lazer epilasyon uygulamasının kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir bulgu olmamasıdır.

epilasyon

Gebelikte Lazer epilasyon yapılır mı? sorusu da yine tüm klinik ve hastanelerde en sık karşılaşılan soruların başında gelmektedir. Doktorlarımız genellikle gebelik dönemine bu tür işlemleri tercih etmememiz gerektiğini savunmaktadır. Ancak yaptıran kişilerin de herhangi bir sorunla karşılaştığı da gözlemlenmemiştir.

Gebelik haricinde hangi durumlarda epilasyon yapılmamalıdır?

Şeker hastalığı ileri düzeyde olan kişilerde, kalp pili olan kişilerde, güneşte aşırı derecede kalmış ve bronz tenli kişilerde, kişilerin bağışıklık sistemlerine dair sıkıntıları var ise, dudaklarda uçuk ya da herhangi bir yara var ise bıyık bölgesi epilasyonu uygulanmamalıdır. Bunun dışında vücudunda bilinmeyen ve şüpheli ben olan kişilerde lazer uygulamaları önerilmemektedir.

Kısacası gebelikte lazer epilasyon yapılır mı sorusu dışında da lazer işlemlerinin yapılmasının uygun olmadığı durumlar hakkında da bilgi verdiğimizi düşünecek olursak, bahsettiğimiz tüm bu sorunlar haricinde kişilerde herhangi bir sağlık sorunu yok ise güvenilir bir biçimde lazer epilasyon uygulaması yaptırılabilmektedir. Üstelik biraz önce söz ettiğimiz bronz kişilerde uygulama yapılmamalı durumu da son dönemlerde çıkan buz lazer sistemi sayesinde tarih olmuştur ve bronz tene sahip kişilerde güvenle uygulama yaptırabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git