1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Gemi Adamı Sağlık Raporu

Gemi Adamı Sağlık Raporu
18 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 2.984 kez okundu.

Gemi adamı sağlık raporu veren hastaneler arasında özellikle İstanbul’da ilk sırada yer alan Galata tıp merkezimiz, bu rapor ile yurt dışında gemilerde çalışan ya da çalışacak olan personellerin tümüne verilerek buralarda çalışabilir olduklarını aslında belgelemektedir. Gemi adamı sağlık raporu alınabilmesi için bahsedilen çalışanların bazı sağlık testlerinden geçmesi ve bu testlerden de geçer seviyede değer almaları gerekmektedir. Kişiye özel sağlık hizmeti veren merkezimiz gemi adamı sağlık raporu veren hastanelerden biridir. Üstelik sıklıkla bu alanda çalışacak olan personellerin tercih ettiği bir merkezdir.

gemi adamı sağlık raporu

Amatör Denizcilik Sağlık Raporu da yine gemi adamı ağlık raporu gibi çalışabilir belgesi olarak kabul edilmekte olup, sadece raporda gemi adamı değil de amatör denizcilik sağlık raporu alınmıştır ve onaylamıştır diye belirtilmektedir. Amatör ya da gemi adamı sağlık raporu alabilmek için gerekli olan testlerden bahsedecek olursak bunlar; Elektrokardiyografi , Odyometri, Akciğer grafisi, Hemogram, Sedimantasyon, Kolesterol(Total), Kolesterol(HDL), Kolesterol(LDL), Kolesterol(VLDL), Trigliserid, Glukoz AKŞ(Açlık kan şekeri), Kreatinin, SGOT, SGPT, GGT, Laktik Dehidrogenaz(LDH), ALP, Üre, RF, HBsAg, Anti HIV(Elisa), AntiHCV(Elisa), Drug Abuse(Uyuşturucu Paneli) ve tam idrar tetkiki gerekmektedir. Ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisi ve kişiye ait 4 adet fotoğrafı da yanında getirmesi gerekmektedir. Aksi halde eksik olan bir evrak ya da tahlil var ise rapor maalesef tamamlanmadığından verilmemektedir.

Gemi Adamı Olur Raporu alabilmek aslında görüldüğü kadar zor değildir. Sadece istenilen sağlık testlerinden geçmek yeterlidir. Bu durum da aslında uzun günler hatta aylar boyunca gemide çalışacak olan personelin de sağlığı açısından oldukça önemlidir. Gemi Adamı Olur sağlık raporu alındığı günden itibaren geçerlilik süresi iki yıl olmakla birlikte, bu süre dolduğunda yani sonraki süreçlerde iki yılda bir kişilere mutlaka periyodik sağlık kontrolü yapılması gerekmektedir. Merkezimize gemi adamı sağlık raporu için gelecek iseniz mutlaka sabahları aç karnına gelmelisiniz. Aç gelmeniz yapılacak kan tahlillerinin doğruluğu açısından önemlidir. Sizler de konu ile ilgili detaylı bilgi ve şubelerimizin adresleri hakkında bilgi için www.galatatip.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git