1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)

Fuar Mankeni Nasıl Olunur?

Fuar Mankeni Nasıl  Olunur?
19 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.497 kez okundu.

Belirli sürelerde ve belirli alanlarda yapılan çeşitli fuarlar tüketicilerin ilgiyle takip ettiği etkinliklerden biridir. Birçok konuda düzenlenen fuar organizasyonlarında satıcılar yeni ürün ve hizmetlerini tanıtır alıcılar ise sergilenen hizmetler hakkında bilgi sahibi olur. Fuarlar bir ülkenin ekonomik anlamda kalkınması için çok önemlidir. Özellikle Türkiye’nin kalbi olan İstanbul TÜYAP fuarı ile birlikte Dünya’nın sayılı fuar merkezlerinden biri olmuştur.

Yıllardır düzenlenen ve birçok farklı sektörü içine alan TÜYAP kalifiye fuar mankeni ihtiyacı çekmektedir. Çağımızın en önemli etkinliklerinden biri olan fuarlarda mankenlik yapmak için bilmeniz gereken önemli noktalar vardır. Tüyap fuar mankeni olabilmek için öncelikle iletişim alanında destek almanız lazım. İletişim kabiliyetiniz üst düzeyde değilse fuar mankeni olmanız pek mümkün değildir. Bunun yanında iyi yürümek ve oturup kalkmasını bilmek olmazsa olmazlardan. Ve son olarak fuar organizasyonları yapan bir ajansa kayıt olmanız gerekir.

Fuar alanları sadece güzel hanımlar  ile başarılı bir şekilde atlatılacak organizasyonlar değildir. Özellikle TÜYAP gibi Dünya çapında bilinen fuarlarda çalışmak için güzel olmanın yanında diksiyonu iyi jest ve mimiklere hakim hostesler ile çalışmak gerekir. Çünkü fuar alanlarında tanıtımını yapacağınız ürünleri alıcılara iyi bir şekilde anlatabilmeniz gerekir. İyi bir anlatım ile sunulmayan tanıtımlar başarılı olamaz.

Fuar düzenleyecek firmalar da fuar hostesi seçimlerinde profesyonel ajanslardan faydalanmalıdır. Sektörde tecrübesi olmayan kendini kanıtlamamış firmalar ile çalışmak özenle hazırlanmış fuar organizasyonun başarılı bir şekilde sunulamamasına neden olur. İyi bir sunumun gerçekleşmemesi ise fuardan elde edilmesi amaçlanan dönütün başarılı olmamasına sebep olur. Bu yüzden bizim önerimiz 2007 yılından beri sektörün için yer alan İstanbul Ajans ile çalışmanız yönünde olacaktır. Çünkü fuar organizasyonları profesyoneller ile çalışılırsa başarılı bir şekilde gerçekleşir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git