1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Ev Hanımları İçin Ek Gelir

Ev Hanımları İçin Ek Gelir
13 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.544 kez okundu.

Ekonomik şartlar her geçen gün zorlaşmakta ve kadınlar aile ekonomisine destek olmak için çeşitli islerde çalışmak zorunda kalmaktadırlar. Evde reçel yapmak, kolye ya da boncuk dizmek, çeşitli kıyafet tadilatları ile para kazanmak bunlardan bazılarıdır.  Fakat iş hayatına atılmak isteyen kadınlar bazı zorluklar ile karşılamaktadır. Bu zorluklardan bazıları bakmak zorunda oldukları bebeklerden kaynaklanmakta bazıları ise çalışılan işin çok zor olmasından kaynaklanmaktadır. Çalışılan işlerin çok zor olması sadece kadınları ilgilendiren bir konu da değildir. Erkeklerin de evlerini geçindirmek için çalışmak zorunda kaldıkları çok zor meslekler vardır. Bu tür Meslekte çalışanlar için mesleki yeterlilik zorunluluğu  lisansı alınması gerekmektedir. Tabi ki bunların çoğu kadınların yapmakta zorlanacağı mesleklerden olsa da bu grupta yer alan mesleklerde çalışmak için gerekli belgeleri almak gerekiyor.

Kadınların Çalışmasının Faydaları Nelerdir?

Kadınların çalışmasının tek faydası aile ekonomisine katkı sağlamak değildir. Kadınlar çalışacağı işler ile beraber kendileri için yapacağı harcamalar için ek bütçe oluşturabilir. Örneğin kendine yeni bir alyans almak isteyen hanımlar  çelik alyans modelleri içerisinden beğeneceği alyansı eşine alarak ona güzel bir sürpriz yapabilir. Düşünsenize eşinize alacağınız hediye onu ne kadar mutlu edecektir. 🙂 Özellikle daha önce hiç çalışmamış ya da evlendikten sonra çalışmayı bırakmış ev hanımları için kendi kazandığı para ile hediye almak çok güzel bir duygu olacaktır.

Bir işte çalışmak sadece sevdiğiniz adama hediye almak için değil kendinizi de şımartmak için de bir şans olacaktır. Kendinize özgürce alacağınız yeni ayakkabılar, elbiseler güzel olurdu değil mi? Yaz ayları da gelmişken 2016 yılının modası olan bol paça kot pantolon modelleri eminim sizlere çok yakışacaktır. Eğer özgürce  para harcamak hem aile ekonomisine destek olmak hem de kendinizi şımartmak istiyorsanız kendinize bir iş bakmanızı öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git