1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

En Yeni Güzellik Maskeleri

En Yeni Güzellik Maskeleri
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.740 kez okundu.

Günümüzde her hanım yaptığı güzellik maskeleri ile cildine iyi bakıyor ve pürüzsüz, parlak bir cildin hayalini kuruyor. Bu yazımızda sizlere mevcut ve hanımların çok tercih ettiği maskelerden bahsedeceğiz.

en yeni güzellik maskeleri

Bitkisel maskeler;

Yazımızın ilk kısmında bitkisel maskelerden bahsedeceğiz. Nane, ıhlamur ve papatya maskeleri bitkisel maske kategorisinde çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Yapılışları kolay, uygulaması pratik bu maskeler yüzünüzde 10 dakika kalıyor. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulamanız gerekiyor. Tümünün genel faydası cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırır, havalandırır. Nane maskesi yorgun ciltlere, papatya maskesi yağlı ve yağlıya yakın ciltler için uygundur.

Ballı güzellik maskesi;

Soluk renkli ve yağlıya yakın ciltler için uygun ballı güzellik maskesi, cildi temizler ve parlaklık verir. Hazırlanışı ise şu şekilde; Yarım kahve kaşığı bal ve 2 kahve kaşığı nemlendirici kremi karıştırın ve kıvamlandırın. Sonrasında yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin.

Meyve & sebze maskeleri;

Meyve maskeleri arasında çilek, elma, portakal ve üzüm maskeleri yer alıyor. Çilek maskesi maksimum 10 dakika yüzde tutulmalıdır. Portakal ve üzüm maskesi de aynı şekilde. Çünkü bu meyvelerin asidik değerleri fazla olduğu için cildinize zarar verebilirler. Elma maskesini 20 dakika uygulayabilirsiniz. Çilek maskesinin kuru ciltlere, diğerlerinin yağlı ve yağlıya yakın ciltlere yapılması tavsiye ediliyor. Sebze maskelerinde hanımların favorisi ise salatalık maskesidir. Yağlıya yakın ciltler için uygundur, cildi sıkılaştırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git