1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Amigurumi Yapımı

Amigurumi Yapımı
13 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.871 kez okundu.

Yıllar geçse de eskimeyen, her daim kadınlar arasında popüler olan konulardan biri örgü yapımıdır. Sıkça duyarız miadını doldurmuş meslekleri. Örgü, el işi çalışmaları hamarat hanımlar sayesinde modasını kaybetmeyeceğe benziyor. Özellikle de örgü modelleri genç anneler arasında yeniden popüler olmaya başladı. Tabi ki örgü modellerinin popüler olması biraz daha farklı çalışmalar neticesinde gerçekleşti. Genç anneler yaptıkları örgüleri eşlerine ya da çocuklarına giydirmek veya evini süslemek için değil, bebeklerini ve çocuklarını mutlu etmek için yapıyor.

Amigurumi Nasıl Yapılır

Amigurumi Bebekler

Amigurumi nedir diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. Amigurumi Japon kökenli bir kelime olup bildiğimiz oyuncak bebek demektir. Örgü oyuncak bebek yapımına başlayan hanımlar için amigurumi tekniği ile örgü oyuncak bebek yapımı çok kolaydır. Sık iğne tekniği ile yapılan amigurumi bebekler için normal örgüden farklı malzemeler almanıza gerek yoktur. İhtiyacınız olan şeyler:

  • Örgü ipi
  • Tığ
  • Dolgu malzemeleri
  • Keçe plakalar
  • Ve bebeği süslemek için kullanacağınız gözler ve zevkinize uygun olarak alacağınız diğer dekoratif ürünler.

Eğer elinizde bu malzemeler varsa ve sık iğne tekniği ile örgü örmeyi biliyorsanız örgü oyuncak nasıl yapılır diye sormanıza gerek kalmıyor. Yapmanız gereken tek şey yaratıcılığınızı konuşturmak ve ister bebeğinizin odasını süslemek isterse de bebeğinizin oynaması için bir örgü oyuncak yapmak. Tabi ki el işine ve örgüye yeni başladıysanız biraz zorlanabilirsiniz. Bunun için videolar izleyebilir ya da daha önce amigurumi yapmış arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Yaptığınız oyuncak bebeklerin çok güzel olacağını ve çok sevileceğini düşünüyoruz. 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git