1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Soğuk odada uyumak sağlıklı mı?

Soğuk odada uyumak sağlıklı mı?
28 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.334 kez okundu.

Soğuk bir odada uyumanın yararları

  • Hastalıklaradan Koruyor: Uzmanlar serin bir odada uykuya dalmanın daha kolay olduğunu, daha iyi uykununda başta diyabet olmak üzere metabolizmayı hastalıklardan koruduğunu söylüyorlar. Uykuya dalmanın en iyi yöntemlerinden birininde gece yatmadan önce ayak ucunuza sıcak su torbası koymak olduğunu da belirtiyorlar. Böylece ayaktaki kan damarlarının genişleyerek vücut sıcaklığının kolayca düşmesine yardımcı olacağını söylüyorlar.
  • Daha genç görünmeye yardımcı oluyor: Serin bir oda da uyuduğunuzda daha çabuk ve daha derin uyuyorsunuz. Böylece vücudunuz yeterli derecede melatonin hormonun salgılayabiliyor. Sağlık için çok gerekli olan melatonin hormonu aynı zamanda doğal bir anti aging.

Ayrıca uzmanlar kilo vermek isteyen kişilerinde vücut sıcaklığından daha sıcak bir odada uyumaması gerektiğini de ekliyorlar. Vücudumuzda bulunan kahverengi yağ dokusunun serin odada uyurken daha çok ısı üreterek kalori yakmamızı sağladığını, vücudun da daha çok kahverengi yağ dokusu taşıyan kişilerin daha hızlı metabolizması ve kan şekerinin kontrollü olduğunu bu yüzden de serin odada uyumanın sağlığa ve kilo vermeye faydalı olduğunu belirtiyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git